شرایط انتخاب گونه ماهی و ذخیره سازی

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

 

انتخاب گونه ماهی :

 

 1. قابلیت دسترسی گونه
 2. دمای آب مورد نیاز
 3. طول دوره پرورش
 4. اقتصادی بودن پرورش

 

ذخیره سازی ماهی :

 

تعداد ذخیره سازی در قفس به عوامل زیر بستگی دارد:

 

 1. حجم قفس
 2. نوع گونه مورد نظر برای پرورش
 3. انتخاب سایز مناسب برای پرورش
 4. تک گونه ای یا چند گونه ای بودن پرورش
 5. غذادهی و میزان غذا
 6. روش های غذادهی و ضریب تبدیل غذا
 7. دوره تعویض یا تمیز کردن تورها
 8. پالایش و حفظ و بهبود کیفیت آب
 9. امکان انتقال قفس به محیط جدید در مواردی که محیط نامناسب باشد
 10. زمان صید
 11. انتخاب سایز مناسب برای صید

 

ذخیره سازی در حجم کمتر نسبت به ذخیره سازی در حجم بیشتر باعث به دست آمدن ماهیان بزرگتر در زمان کوتاه تر خواهد شد. حال ذخیره سازی در سایز کمتر از میزان توصیه شده ممکن است باعث رفتار تهاجمی در ماهیان شود لذا ذخیره سازی ماهیان تقریباً هم اندازه در مدیریت ذخیره سازی ماهیان بسیار پراهمیت است ماهیان بزرگتر توانایی غالب شدن بر ماهیان کوچکتر و آسیب رساندن به آنها را دارند که این مسئله خود به کاهش میزان رشد آنها می انجامد. دستکاری ماهیان برای آنها استرس زا بوده و بهترین زمان برای ذخیره سازی آنها زمانی است که دمای آب حداقل باشد.این مسئله باعث کاهش استرس  و در نتیجه مرگ و میر می گردد. این مسئله که دمای بدن ماهیان با دمای آب اطراف سازگار شود بسیار با اهمیت است در زمان اختلاف دما جهت تخلیه بچه ماهیان باید به آرامی آب استخر را با آب خودرو حمل هم دما کرد.

 

ماهیانی که قرار است ذخیره سازی شوند باید از نظر سلامتی آزمایش شوند. ماهیان زخمی دارای بدن لکه لکه و باله های سائیده شده نباید استفاده شوند.

 

 

 

سایر پارامترهای اصلی

 

 

اقدام به غذادهی کم و غیر مغذی باعث عدم موفقیت و شکست در پرورش ماهیان در قفس می شود. در طی فصل رشد ماهیان نباید دچار آشفتگی شوند. حرکت دادن قفس، صید ماهیان، خارج کردن تور قفس از آب برای مشاهده ماهیان، شنا کردن و یا صید اطراف قفس و یا قرار دادن قفس در مکانی که به دلایل مختلف دچار آشفتگی می شود می تواند باعث ایجاد استرس در ماهیان شود که استرس نیز در نهایت به بروز بیماری ها می انجامد. غذادهی خوب و مناسب در سلامتی ماهیان بسیار با اهمیت است.

 

آنچه برای شما فراهم کرده‌ایم

این وب‌سایت به منظور معرفی محصولات و توانمندی‌های مجموعه باتیس با هدف ارائه مستقیم به فعالان این حوزه اعم از تولید کننده و مصرف کننده، راه اندازی شده است. چنانچه محصولی تولید میکنید یا قصد خرید محصول یا تجهیزات خاص به ویژه تجهیزات لازم برای پرورش ماهی در قفس دارید، ما برای شما بهترین پیشنهاد را داریم. کافی است فرم درخواست مشاوره یا درخواست خرید و فروش را تکمیل و ارسال فرمایید تا همکاران ما در کوتاه ترین زمان با شما تماس بگیرند.

تماس با ما

آدرس دفتر مرکزی : تهران، میدان امام حسین، خیابان خواجه نصیر کوچه حسینی پلاک1 طبقه اول

تلفکس : 77603598-021